Sony DVP-NS52P/S

Technické parametry

§                     Barva: stříbrná

§                     Podporovaná média: MP3-CD, JPEG-CD, JPEG-DVD, CD-A, VCD, SVCD, MP3, DVD+/RW, DVD-/RW,

§                     CD Kodak,DVD +/-R DL 8,5G

§                     Vstupy/výstupy: S-Video,kompozitní video (cinch), scart, zvuk L+R, digitální zvukový výstup je koaxiální a optický

§                     Rozměry [š x v x h mm]: 430 x 55 x 260

Popis produktu

DVP-NS52P/S je DVD přehrávač známé značky Sony, který si poradí i s „počítačovým formátem“ DivX. Konkrétně přístroj přehraje DVD filmy, hudební CDA, SVCD i VCD filmy a CD i DVD disky s hudbou (MP3), obrázky (Jpeg) nebo videem (MPEG-4 - DivX 3.11 / DivX 4.x / DivX 5.x). Přehrávač je standardních rozměrů a je ve stříbrné barvě.
Pokud jde o DVD média, přehrávač si poradí s DVD+R/RW i DVD-R/RW disky; zajímavá je i podpora dvouvrstvých DVD+R9 médií.Jak již bylo zmíněno, DivX filmy přehrávač přehraje i z DVD médií.
Co se týče zvukové stránky, přehrávač nemá vestavěný dekodér prostorového zvuku norem Dolby Digital 5.1 či DTS.

Dostupný je stereo linkový výstup a digitální koaxiální výstup AC3 na který se připojí zesilovač s dekodérem 5.1 nebo DTS. Nechybí ani optický digitální výstup.
Obrazové výstupy jsou k dispozici následující: SCART, kompozitní, komponentní progresivní video a S-video.
Použitý audio D/A převodník má rozlišení 96kHz / 24 bitů; video převodník zase 108MHz / 12 bitů.

Jinak má video ekvalizér, Precision Cinema Progressive, dokáže zrychleně či zpomaleně přehrávat DVD včetně zvuku, má virtuální režim prostorového zvuku TV virtual sound (s novým režimem Dynamic Theatre), zapamatování si místa ukončení přehrávání (resume) pro 6 disků apod.

 

Návod jak na titulky  převzato z http://www.cmail.cz/f.forman/sony/

Tento přehrávač podporuje pouze titulky ve formátu XSUB  přímo v souboru AVI nebo v souboru DivX , ne titulky v samostatném souboru, tytulky se musí tedy multipexovat. Teď když už vím jak na to, trvá mi udělat titulky pro jakýkoliv film ne déle jak 10 minut. Programy potřebné k převodu z formátu .srt (SRTtoBMP) jsou všechny v jednom programu.

1) načíst srt a převést na bmp

2) převést z bmp na xsub

3) multiplexovat

Pak lze pro tento program použít i titulky přímo z DVD ale ty se musí ripovat programem SUBRIP a vytvořit k nim textový soubor sub ve formátu Philips SVCD v tomtéž programu a pak už dále zpracovat programem SRTtoBMP .

Snad to někomu pomůže já to zjišťoval na internetu 5 dní než jsem na to přišel ale povedlo se, pak už stačí po spuštění filmu na dálkovém ovladači mačkat tlačítko subtitle a přepínat titulky jak chcete ,zatím jsem zkoušel max. 8 titulkových stop a 3 zvukové : dvě stopy v mp3 a jednu v AC3 a vše v pohodě a dokonce tento přehrávač zvládá u Xvid GMC Qpixel atd... jen musíte změnit příznak z Xvid na DX50.

 

Program (SRTtoBMP-1.0.4.18.rar) stáhnete na adrese ftp://200.136.190.108/srttobmp-1.0.4.18.rar

Program (BMPtoXSUB.ZIP) stáhnete na adrese ftp://zhnujm.dyndns.org/bmptoxsub.zip

Program (Fuse02182005.ZIP) stáhnete na adrese http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=1387

Jinak se vám možná bude hodit prográmek SubRip_1.17.1

 

Návod je pro přehrávače SONY (DVP-NS52P)-(DVP-NS32)-(DVP-NS33)

Program SRTtoBMP rozbalte do kořenového adresáře disku C: jinak budete mít problémy musí to být takto C:\srttobmp-1.0.4.18

Do stejného adresáře nakopírujte oba prográmky BMPtoXSUB.EXE a FUSE.EXE pak už se vše ovládá pouze z programu SRTtoBMP.

Otevřete program SRTtoBMP a jako první krok načtěte titulky ve formátu srt tlačítkem (open srt)
Jestli je nemáte ve formátu SRT tak je předělejte vhodným programem já používám Subtitles Wizard v0.9
jestli je máte v .srt a nenačtou se tak nemají správný formát pro kontrolu je můžete otevřít v poznámkovém bloku
a měli by vypadat takto

1
00:00:04,500 --> 00:00:08,000
Göring, ten byl zkažený.
Už od začátku.

2
00:00:08,900 --> 00:00:14,900
Speer, roztržitý komediant.
A všichni ostatní: Klidně!!!

3
00:00:15,400 --> 00:00:21,400
Ale Himler?
Copak se dočista zbláznil?

4
00:00:21,900 --> 00:00:25,900
Určitě jim napovídal,
že jsem nemocný.

5
00:00:26,400 --> 00:00:28,400
Pokud ne úplně mrtvý!

Jestli tak nevypadají nejsou SRT.
Když se načtou automaticky se v náhledovém okně zastaví na nejdelším titulku

Zaprvé je potřeba zadat rozměr videa aby mělo okno tu správnou velikost ( co se dá udělat buď ručně nebo přes tlačítko From movie ) a nechat načíst automaticky z vašeho videa. Následuje velikost písma, POZOR nesmí být moc velké jinak se nevyrenderují obrázky což nevadí protože program je tak rychlí že stačí zmenšit velikost písma a dát znovu Render BMPs ,který v adresáři zadaném v poli Save BMP vedle obrázků vytvoří i soubor *.sub ve formátu Philips SVCD Designer.Jinak barvu písma atd.. nastavuji jak je vidět na obrázku a vypadají velmi dobře, barva pozadí Background: zvolená na černou je na DVD přehrávači odfiltrovaná je tedy průhledná.Pak následuje tlačítko Make XSub v okénku, které na vás vyskočí zadejte v horním poli adresář kam jste renderovali obrázky titulků BMP a do spodního ten samí a vněm vyberte ten soubor *.SUB který se vám tam automaticky vytvořil při renderování obrázků. Nezapomeňte zaškrtnout okénko Delete BMP after creating Xsub ať nemusíte tu haldu obrázků mazat ručně.

A nakonec Mux DMF což ve zkratce znamená Muxing Divx Media File kde nahoře vyberete cestu k videu vlevo můžete přidávat další zvukové stopy ta původní tím jestli už ve videu je nebude nijak poškozena ta zůstane jako první. Můžete přidávat stopy v MP3 ale i v AC3 a to i současně nemusí být vše MP3 nebo AC3.

Jen upozorňuji že video i audio soubory před muxováním přejmenujte raději na 1.avi , 1.mp3 , 1.ac3 1.Xsub atd.. protože ty DOSové prográmky mě osobně nechtěli sežrat ani názvy bez háčků a čárek natož s nima a taky mi to nefungovalo dokud jsem to nemuxoval z adresáře přímo na disku C: takže dejte raději video titulky v už vytvořeném formátu XSUB a případně další zvukové stopy třeba do adresáře C:\Video a teprve pak začněte Mux DMF vyleze vám z toho video s příponou *.DIVX a ten už stačí jen vypálit na cokoliv co je kulatý s dírou uprostřed a mělo by to fungovat.

Jinak dělání titulků pro DivX či Xvid film z DVD dělám programem SubRip, uložím je jako BMP pak v tom samém programu ještě ve formátu Philips SVCD Designer což je formát .Sub a už rovnou v programu SRTtoBMP přejdu k volbě Make Xsub a pak Mux DMF. Toť celá věda.

Pak už jen spustit film na našem milovaném přehrávači a mačkat na dálkáči změnu titulků případně zvukové stopy ale nikoliv zběsile tak jednou za dvě vteřiny ať je má čas načíst .

(Jo pro toho zvědavce co se tu ptal jestli to bude zobrazovat dobře českou diakritiku odpověď zní titulky jsou v souboru Xsub uloženy jako obrázky a ty ti zobrazí správně i Čínštinu.)

Jinak ještě k videu kódovaném do Xvid, DivX už dnes nepoužívám ,protože Xvid se mě osobně zdá kvalitnější, načtu ho do programu „ABCavi - tag editor“ přejdu na záložku Hacks & Tweaks zaškrtnu políčko FourCC a změním v políčku Format Xvid na DX50 nebo DVIX OpenDivX(DivX 4.0 and later) můžete i obě ale Codec není nutný pak už stačí jen dát uložit a je hotovo ,Sony už má svůj DivX a je spokojený.

 

Program si můžete stáhnout i odsud už je kompletní stačí rozbalit a pracovat srttobmp-1.0.4.18 Komplet.zip hodně zdaru Franta.