Svátek má . Blahopřejeme !                                                            
Vše o OMIŠI
Vše o OMIŠI a mnohem více
 

Staniči je jednou z malých rybářských vesniček, rozkládajících se podél jadranského pobřeží. Je vzdálena zhruba 5km od městečka Omiš, směrem na známá letoviska Makarská a Dubrovník.

Z nově vybudovaných a komfortně zařízených vilek, soukromých apartmánů a penzionů, které jsou položeny ve svazích nad mořem, se vám naskytne přímo úchvatný pohled na průzračnou modř Jadranu. Vzduch je zde nádherně čistý, moře průzračné a pláže velice klidné a samozřejmě uklizené - vše daleko od uspěchaného rytmu městského života a turistického průmyslu. V okolí si můžete dokonce najít svoji "vlastní pláž".

Místní lidé jsou zde velice přátelští a pohostinní. Vždy vás vřele přivítají jejich domácím vínem a budou se vám snažit ve všem vyhovět i v případě, že nebudou ovládat zrovna váš jazyk.

Výtečné chorvatské pokrmy můžete ochutnat v restauracích "Borovina", "Sun City" a v pizzerii "Espagna".

Nakupovat můžete ve dvou místních obchodech, které nabízejí čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu a ostatní drobný sortiment. Supermarket, banku a lékaře pak najdete v nedalekém městečku Omiš..Tip na večeři : Radmanova mlinice, Espaňa, Kod Mije (výborné ryby). Možnost raftingu,skalní lezení,cyklistické stezky.Festival Omišké kulturní léto, letní kino. 300 m po pláži najdete plážový bar.

Web vytvořen v 04/2005 by FISHBOND. Jakékoliv kopírování kódu nebo obsahu bez svolení autora zakázáno!